Wyrzucaj elektrośmieci do czerwonych pojemników
Przypominamy, że na terenie Żyrardowa znajdują się pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wyrzucać do nich możemy sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm. Jednocześnie informujemy, że zmianie uległy miejsca usytuowania niektórych pojemników, a wkrótce pojawią się dodatkowe pojemniki, w nowych lokalizacjach.
Aktualnie kontenery na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny znajdują się w następujących punktach na terenie miasta:
– ul. Mielczarskiego (przy Biedronce),
– Skrzyżowanie ulic kpt. Pałaca i Izy Zielińskiej,
– ul. gen. Fieldorfa-Nila 13 (przy garażach).
Pojemniki są w kolorze czerwonym, oznakowane są logotypami podmiotów odpowiedzialnych za zbiórkę odpadów i ich przetwarzanie.
Co możemy wyrzucać do pojemników?
– Małogabarytowy sprzęt, jak np.:
odkurzacze, zamiatacze do dywanów, urządzenia do szycia, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, sprzęt wentylujący, żelazka, tostery, noże elektryczne, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, elektryczne lub elektroniczne zabawki, sprzęt sportowy, komputery rowerowe, do nurkowania, biegania, wiosłowania itd., czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, małogabarytowe narzędzia elektryczne i elektroniczne, małogabarytowe wyroby medyczne, małogabarytowe przyrządy do monitorowania i kontroli, małogabarytowe urządzenia automatycznie wydające produkty, mały sprzęt ze zintegrowanymi panelami fotowoltaicznymi.
– Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny:
telefony komórkowe, GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, drukarki, telefony.
– Zużyte baterie i akumulatory.
Projekt, w ramach którego Miasto Żyrardów podpisało umowę współpracy, realizowany jest przez spółkę MB Recycling zajmującą się przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a pod względem merytorycznym i edukacyjnym wspierany jest przez Fundację Odzyskaj Środowisko.
Wrzucając elektryczne śmieci do specjalnych pojemników, chronimy środowisko naturalne przed niebezpiecznymi odpadami.
Więcej o projekcie na stronie www.elektrycznesmieci.pl