Miłą niespodziankę sprawili koszykarze UKS Trójki Żyrardów swoim kibicom wygrywając na wyjeździe z wyżej notowanym zespołem Żubry Chorten Białystok 72:65.

Zespół z Białegostoku z bilansem 14 zwycięstw i 4 porażki przed sobotnim spotkaniem zajmował trzecią pozycję w tabeli grupy B i był zdecydowanym faworytem tego spotkania jednak koszykarze „Trójki”od początku meczu pokazali, że nie ulegli presji siły drużyny z Podlasia ani zapełnionej hali kibicami białostockiej koszykówki. Pierwsza kwarta, wygrana przez nasz zespół 19:15 była sygnałem, że na rozstrzygnięcie meczu trzeba będzie poczekać przez całe 40 minut. W drugiej odsłonie spotkania do głosu jednak doszli gospodarze wygrywając 21:13 i na przerwę schodziliśmy z 4 punktowym prowadzeniem Żubrów. Jednak po przerwie żyrardowski zespół zagrał zdecydowanie lepiej w obronie pozwalając zdobyć przeciwnikowi w trzeciej kwarcie jedynie 11 punktów zdobywając 18. Ostatnia część meczu także należała do naszych koszykarzy którą wygrali 22:18 w dużej mierze dzięki zachowaniu zimnej krwi w końcówce meczu pewnie wykorzystując rzuty osobiste. Po raz kolejny dobre zawody rozegrał Marcin Wieczorkowski zdobywca 27 pkt a także niezawodny Krystian Koźluk, który w kolejnym meczu zanotował double-double (16 pkt i 19 zbiórek) oraz Krystian Śnieg rzucając 18 pkt.

To jedenaste zwycięstwo koszykarzy z Żyrardowa w 2 LM, dzięki któremu utrzymali 6. pozycję w tabeli i umocnili się w strefie 8 zespołów, które na koniec rundy zasadniczej będą premiowane awansem do fazy play-off.

Cieszy nas ta wygrana z wielu względów. Po pierwsze w dotychczasowych meczach z zespołem Białegostoku nie udało nam się nigdy wygrać. Teraz tego dokonaliśmy i to na trudnym terenie gdzie każdej drużynie gra się niezwykle ciężko – powiedział trener Piotr Sochacki – dzisiaj zachowaliśmy do końca spokój nie ulegając psychicznej presji a z czym mieliśmy często problemy, chociażby w meczach z Legią Warszawa czy Piszem. W obydwu meczach ze wspomnianym Piszem, ale także w kilku innych spotkaniach mieliśmy problemy ze skutecznością rzutów z linii osobistych a dzisiaj zdobyliśmy 16 punktów z tego fragmentu gry przy 21 wykonywanych i myślę, że to było podłoże do dzisiejszego zwycięstwa.

Kolejny mecz nasi koszykarze rozegrają na hali AQUA Żyrardów w sobotę 11 lutego o godz.18:00. Mecz niezwykle ważny, gdyż do Żyrardowa przyjeżdża ósmy zespół tabeli KS Legion Legionowo. Zapraszamy!